Vykurovanie

 

    V dnešnej dobe existuje množstvo spôsobov, ako vykurovať rodinné domy a väčšina majiteľov si volí nízkoenergetické riešenie pre vykurovanie.  Jeden z najčastejších typov vykurovania je PODLAHOVÉ, RADIÁTOROVÉ a STENOVÉ VYKUROVANIE.

 

Podlahové vykurovanie

    Podlahové vykurovanie je potrebné spojiť s vhodným zdrojom vykurovania ako tepelné čerpadlo alebo kotol. Je veľmi komfortné a to aj vďaka rovnomernému rozloženiu tepla v miestnostiach. Podlahové vykurovanie na rozdiel od bežného vykurovania radiátormi nevíri vzduch, a teda ani prach, preto je vhodný v domácnostiach s malými deťmi alebo alergikmi. Výhodou je aj jednoduchá a rýchla regulácia, nevysušuje vzduch a teplo sa sálaním rovnomerne šíri v celej miestnosti. V neposlednom rade je potrebne spomenúť estetické výhody podlahového vykurovania a žiadne obmedzenia v interiérovom dizajne.

  

Radiátorové vykurovanie

    Aj keď o podlahové vykurovanie má záujem čoraz viac zákazníkov, radiátorové vykurovanie má na trhu stále svoje miesto, a dopyt po ňom je hlavne z dôvodov rekonštrukcií kúrenia. Výhodou pri rekonštrukcii ako aj pri inštalácii celého radiátorového kúrenia sú nízke investičné náklady. Podstatná časť tepla sa do interiéru dostáva prúdením vzduchu okolo radiátora a veľkou výhodou sú krátke nábehové časy v prípade požiadavky na zníženie alebo na zvýšenie teploty.

 

Stenové vykurovanie

    Pri stenovom vykurovaní sa dosahuje rovnomerná teplota vzduchu v miestnostiach a celková tepelná pohoda sa dosahuje aj pri nižších teplotách, čo spôsobuje úsporu energie v porovnaní s klasickým vykurovaním. Podobne ako pri podlahovom vykurovaní, ani pri stenovom nedochádza k víreniu vzduchu, a tak je toto vykurovanie vhodné pre alergikov a rodiny s deťmi. Výhodou relatívne vysokej teploty stien je aj zamedzenie tvorby vlhkosti, plesní a iných mikroorganizmov v miestnostiach. Vďaka bezproblémovej inštalácii, jednoduchému ovládaniu a prevádzke bez údržby sa stenové vykurovanie stáva ideálnym riešením pre vykurovanie v domácnostiach.